Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Yabancıların Çalışma İzni Uzatma Başvuruları

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yabancıların Çalışma İzni Uzatma Başvuruları

Yabancıların çalışma izni uzatma başvuruları nereye yapılmalı? Tarzında soruları cevapladığımız makalemizdesiniz, keyifli okumalar. Çalışma iznini uzatmak için yabancı uyruklu vatandaşlara neler yapmaları gerektiğini adım adım göstereceğiz. Eğer sizlerde yabancı uyruğa sahipseniz ve çalışma izninizin süresi dolmak üzereyse bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma İzni Uzatmak İçin İzlenilecek Yollar

Çalışma iznini uzatmak isteyen yabancı uyruklu kimseler, çalışma izinlerinin bitmesine 2 ay kala e-devlet üzerinden başvuru yapmaya başlayabilirler. Çalışma izni uzatımı en çok 3 yıl süreyle verilirken, bu sürenin geçerli olması için de kişinin belirli şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Yabancıların çalışma izni uzatma başvuruları sorunsuz bir şekilde onaylanması için gerekli bilgiler ve gerekli belgeler;

 • Uzatma talebi yapan kişi sadece, çalıştığı kurum veya kişinin yanında çalışmaya devam edebilir. Çalıştığı yerin diğer şubelerinde de çalışmasına onay verilmektedir.
 • Çalışma izni bitmeden önceki 2 aylık sürece gelindiğinde yabancı e-devlet üzerinden kendi bilgileriyle çalışma izni başvuru uzatma işlem sürecini başlatabilir.
 • Eğer kişi çalışma izni bittikten sonra, çalışma izni başvurusu yapacak olursa bu başvuru kesinlikle dikkate alınmayacaktır.
 • Yabancıların çalışma izni uzatma başvuruları aynı işverene bağlıyken ilkinde en fazla 2 yıl uzatılabilir. İkinci uzatma izni taleplerinde ise en fazla 3 yıla varan bir uzatma izni alabilmektedirler. Bu bilgiler bakanlığın resmi sitesinden alınmış olup, herhangi bir yanlışlık söz konusu değildir.
 • Eğer kişi farklı bir işverenin yanında çalışmak istiyorsa, yaptığı başvuru ona göre incelenir ve dikkate alınır. İlk çalışma izni başvurusu nasıl yapılır, merak ediyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Eğer çalışma izninin onay uzatılması bakanlık tarafından reddedilir ve yabancıya ait herhangi geçerli bir ikamet izni türü bulunamazsa, yabancı maksimum 10 gün içerisinde Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışına çıkmak zorunda kalacaktır.
 • Çalışma izni uzatılırken, işverenin ülke ekonomisine katkısı, yabancının sosyal güvenlik durumu, yine işverenin ülkede ne kadar istihdam sağladığı göz önüne alınarak, izin uzatılır veya uzatılması reddedilir.

Çalışma izni uzatma sürecinde de sizlerin yanında olacağımızı hatırlatmak istiyoruz, dilerseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.