Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Yabancı Öğretmen Çalışma İzni

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Yabancı Öğretmen Çalışma İzni

Yabancı öğretmen çalışma izni ülkemiz liselerinde, yüksekokullarında veya ilkokullarında çalışacak yabancı uyruklu kimselere verilmektedir. Ülkemiz bilim adına oldukça gelişime açık ve kolaylık sağlayan bir ülke olduğu için, bu çalışma türü de zorlanmadan alınabilir. Makalemizi okuyup, aklınızda kalan soruların cevaplarını almak için veya profesyonel destek ile öğretmen çalışma izni almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Öğretmenler Çalışma İzni Almak İçin Ne Yapmalıdır?

Yabancı öğretmen çalışma izni ilk başta 2 yıl olarak verilmektedir. Okullarımızda göreve başlamak isteyen yabancı uyruklu öğretmenler ön izin belgesi almalıdır. Ön izin belgeleri okulların bağı olduğu kurumlar tarafından verilmelidir. Yabancı öğretmenlerin çalışma izni almaları için yapılması gerekenler;

 • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmiş öğretmenler ön izin belgesi.
 • Ruhsatname ve kurum açma ve öğretime başlama izin belgesi.
 • Milli Eğitim’e tabi olmayan özel eğitim kurumlarına verilmiş olması gereken belgeler.
 • Yabancı uyruklu öğretmenlerin sözleşmeleri toplam 2 yıl olarak yapılmaktadır. Sonrasında gerek duyulursa birer yıl uzatma eklenmektedir.
 • Yabancı uyruklu öğretmenler en fazla ülkemizde 5 yıl süreyle görevlendirilebilir.
 • Türkiye’de eğitim verecek yabancı öğretmenler için branşına bağlı olarak Türkçe yeterlilik sorulabilir.
 • Belirli bir kurumda çalışacak öğretmen sayısı (yabancı) 400’ü aşmamalıdır.

Yabancı öğretmen çalışma izni başvuru süreci başvuracağı kurumun Milli Eğitim Bakanlığı’na tabi olup olmadığı ile bağlantılıdır. Eğer ki okul Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıysa yabancı uyruklu öğretmenlerin öncelikle olarak ön izin belgesi alması gerekmektedir. Diğer okullarda görev alacak olan yabancı uyruklu öğretmenler ise başvuru esnasında izin belgelerini sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Yabancı uyruklu bir öğretmenseniz ve Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapmak istiyorsanız, bizler ile iletişime geçerek uzman desteği alabilirsiniz. Öğretmen çalışma izni konu eğitim olduğu için oldukça önemlidir. Olabildiğince titiz bir süreçten geçirileceksiniz. Bu süreçte sizlere eksiksiz yardım sunabiliriz. Diploma denkliğinizden, Türkçe yeterliliğinize kadar birçok konuda almanız gereken belgeler konusunda sizlere yol gösterebiliriz. Eğer biraz bile olsa desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünürseniz yabancı öğretmen çalışma izni almak için bizleri arayabilir veya bizlere e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.