Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Turkuaz Kart

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Turkuaz Kart

Turkuaz Kart nedir? Sorusunun, detaylı cevabını bulacağınız makalemize hoş geldiniz. Aklınızda bu kart türü ile ilgili herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde makalemizi sizler için oluşturduk. Kartın özellikle çok ayrıcalıklı olduğunu bildirmek isteriz. Türkiye Cumhuriyeti’nden alınabilecek hemen hemen en iyi izinlerin toplandığı karttır. Kart genellikle yabancı sporculara, bilim adamlarına, sanatçılara, Türkiye’de ev tapusu olan veya Türkiye’ye çeşitli şekillerde yatırım yapmış kimselere verilmektedir. Kimlere verildiğini daha detaylı görmek ve öğrenmek için alt başlığımızı okuyabilirsiniz.

Turkuaz Kart Kimlere Verilir ve Gereken Belgeler Nelerdir?

Turkuaz Kart ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu alt başlıkta bulabilirsiniz. Amerika’nın yeşil kartı, Avrupa’nın mavi kartı, Türkiye’nin ise bu kartı var. Özellikleri bakımından Amerika ve Avrupa’da ki kartlara benzeyen bir kart olarak da söylenebilir. Temel amaç, nitelikli yatırımcı ve nitelikli beyinleri ülkemize getirmek olarak tasarlanmıştır. Adeta ultra lüks izinler paketi gibidir desek çokta yanlış olmaz. Gelin bu eşsiz özelliklere hep beraber göz atalım. Özellikler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Kart elinizde var olduğu sürece çalışma izni.
 • İlk 3 yıl düzenli puanlama sonrasında puanınız yeterli gelirse Turkuaz Kart süreniz uzatılır. Puanlama şartlarına göre ilk 3 yıl düzenli ve titiz bir biçimde puanlama yapılır.
 • 3 yıldan sonra olumlu sonuç alan yabancı uyruklu kişiler, 2 yıl içinde Türkiye vatandaşlığı almaya hak kazanırlar.

Kimlere verilir?

 • Bilim ve teknoloji alanında uluslararası kabul görmüş seçkin kişilere,
 • Türkiye Cumhuriyeti’ne katkıda bulunacağı düşünülen kişilere,
 • Kültür, sanat ve sporla uğraşan nitelikli bireylere,
 • Kısacası, Türkiye’nin tanınırlık ve bilinirliğine uluslararası alanda artı katabilecek kişilere Turkuaz Kart

Kart hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve kartı almaya yeterli olup olmadığınızı görmek için bizlerden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Siz kıymetli müşterilerimize, sizlere yakışır üst düzey seviyede hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyarız. Turkuaz kart kimlere verilir? Gereken nitelikler nelerdir? Tarzında sorularınızı yanıtlamaya çalıştığımız makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha detaylı bilgi ve işlem yapmak için, bizler ile iletişime geçebilir, bizleri arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.