Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Türkmenistan’dan Vize İstemeyen Ülkeler

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Türkmenistan’dan vize istemeyen ülkeler arasında Ermenistan da bulunmaktadır. İki ülke vatandaşları karşılıklı olarak ülkelere vizesiz giriş hakkına sahiptir. Giriş aşamasında pasaport sunulması yeterli görülmektedir. Pasaport sunan kişilerin tüm belgelerin güncel olmasına da ayrıca dikkat etmesi gerekir.

İçindekiler

Türkmenistan Vatandaşı Hangi Ülkelere Vizesiz Girebilir?

Türkmenistan vatandaşı hangi ülkelere vizesiz girebilir; Türkmenistan vatandaşlarının süre sınırlamasına tabi olarak ülkemize vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Ülkemize vizesiz giriş adımında seyahat sigortasının ve sağlık sigortasının aktif olması kuralı getirilmiştir. Bu sigortaların ederi konusunda da bazı alt ve üst limitler mevcuttur.

Türkmenistan’dan vize istemeyen ülkeler incelendiği zaman özellikle vize talep edilmeden sorunsuz giriş hakkını sunan ülkelerin çoğunlukla Türki cumhuriyetler olduğu fark edilmektedir. Özbekistan’a vizesiz şekilde giriş yapmalarına olanak verilmektedir. Bu aşamada 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin dış temsilcilikler ile iletişime geçerek vize talep adımlarını iletmeleri gerekir.

Türkmenistan Transit Vize İstiyor Mu?

Türkmenistan transit vize istiyor mu; Türkmenistan’a vatandaşlarımızın zaman sınırlamasına tabi olmak kuralı ile vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Vizesiz giriş sürecinde özellikle 90 günlük sınırın 180 günlük zaman diliminde geçerli olduğunun unutulmaması gerekir. Bu zaman dilimine dikkat ederek giriş aşlamasının tamamlanması istenir. Bazı durumlarda gerekli görülürse geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz pasaportlarınızın da güvenlik gerekçesi ile talep edilebildiğini unutmamalısınız. Bu talebin asıl sebebi kişilerin bir ülkeden güvenlik sorunu nedeni ile deport edilip edilmediğinin tespit edilmesidir. Türkmenistan’dan vize istemeyen ülkeler arasında Azerbaycan da bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devleti Hangi Ülkelere Vize Uygulamıyor?

Amerika Birleşik Devletleri hangi ülkelere vize uygulamıyor; Amerika Birleşik Devletlerine Almanya vatandaşlarının vizesiz giriş adımını tamamlamasına olanak verilir. Bunun göçmen olmayan statü için geçerli olduğunun da göz önünde bulundurulması gerekir. Amerika’ya göçmen olarak gitmek isteyen kişilerin göçmen çeşitliliği programı olarak da bilinen Green Card çekilişine katılması çok daha mantıklı olacaktır.

Türkmenistan’dan vize istemeyen ülkeler listesine yapılan yeni anlaşmalar ile farklı alternatifler de eklenmektedir. Makedonya da Türkmenistan’dan vize istemeyen ülkeler arasında kendini göstermektedir. Vizesiz erişim hakkı sunan bu ülkelerin zaman sınırlaması konusunda çok hassas olduğunu da belirtmek gerekiri. Ayrıca oturum ya da aile birleşimi gibi talepleri olacak kişilerin de vizesiz giriş adımından ziyade vize talep işlemleri ile erişim aşamasını şekillendirmesi daha mantıklı olacaktır. dış temsilciliklerden bu amaç ile vize talep etmek oldukça pratiktir.

Özbekistan Vatandaşları Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Özbekistan vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir; Özbekistan vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ne vizesiz gelmelerine olanak tanınmaktadır. Bu olanak turistik ziyaret için geçerliliğini korumaktadır. Turistik ziyaretin dışında eğitim ya da sürekli oturum gibi talepleri olan kişilerin ise bu konuda daha hassas davranmaları gerekir.

Türkmenistan’dan vize istemeyen ülkeler arasında Özbekistan da bulunmaktadır. Vize talep adımları olmaksızın seyahat planlamak sizin için oldukça verimli olacaktır. Bu aşamada kişilerin bilhassa finansal durumları ile alakalı analiz yapıldığı da gözden kaçırılmamalıdır. Vizesiz olarak giriş yapılsa da maddi olarak kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede olan kişilerin girişinin kabul edildiği unutulmamalıdır. Bunun için son 6 ayı yansıtır şekilde düzenlenmiş olan hesap dökümünün de iletilmesi gerekir.

Türkmenistan Vatandaşı Türkiye’de Ne Kadar Kalabilir?

Türkmenistan vatandaşı Türkiye’de ne kadar kalabilir; 90 günü aşmamak kaydı ile ülkemizde kalmalarına izin verilmektedir. 90 günden uzun kalmak isteyen kişilerin ise şu kıstaslara dikkat ederek vize talep etmeleri gerekir;

  • Pasaportun/seyahat belgesinin tarihinin güncel olması istenecektir.
  • Sabıka kaydı son dönemlerde yaşanan güvenlik sıkıntıları sebebi ile yakından incelenmektedir.
  • Son 6 ayda çekilmiş olan biyometrik fotoğrafınızı sunmanız gerekmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş çıkış sürecinde sorun yaşanmasının da önüne geçilmiş olur.

Bu başvuru adımının sonrasında ortalama 4 haftalık bir bekleme adımının sonrasında vize başvurunuz dikkate alınacaktır.

Hollanda Vize Ücreti için tıklayınız; https://www.eraytur.com/hollanda-vize-ucreti/

[toggle title=”Azerbaycan pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?”]

Azerbaycan pasaportu ile Türkiye Cumhuriyeti’ne vizesiz giriş yapılabilmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Türkmenistan vize reddi nedenleri nelerdir?”]

Türkmenistan’da sunulan belgelerde bir eksiklik ya da hata olması vize başvurusunun ret yanıtı alması için yeterli bir durumdur.[/toggle]

[toggle title=”Türkmenistan neden vize vermiyor?”]

Türkmenistan salgın sürecinde turistik vize verme aşamasını askıya alan ülkeler arasında yerini almıştır.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.