Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Türkiye Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Türkiye Vize Ücreti

Türkiye Cumhuriyeti’ne gelmek isteyen kişilerin aklında ki soru, Türkiye vize ücreti ne kadar? Sorusudur. Ülkemizde vize ücretleri, daima değişkenlik göstermekte olup, güncel fiyatları sizler ile paylaşmak istiyoruz. Güncel fiyatlara bakıp, bizimle vize almak isterseniz, bir telefon mesafesinde sizleri bekliyoruz.

Türkiye Vize Fiyatlandırmaları

Türkiye vize ücreti tek girişli vize veya çok girişli vize olarak ayrılmaktadır. İkisi arasında kayda değer fiyat farkı bulunan bu vize türlerinden birine sahip olmanız, Türkiye Cumhuriyeti’ne gelebileceğiniz anlamına gelir. Dilerseniz bu iki vize türünün de güncel fiyatlandırmalarını sizler için paylaşalım.

  • Tek girişli vizenin kanunla belirlenen fiyatı 367 TL iken, uygulanan miktar sadece 353 TL’dir.
  • Çok girişli vize ise kanunlar tarafından 1.225,60 TL olarak belirlenmiştir. Uygulanan fiyat ise sadece 1.182,60 TL’dir.

Türkiye transit vize ücretleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Tek transit, 353,10 TL fiyatla uygulanırken, kanunlarca belirlenmiş olan fiyatı 367 TL’dir.
  • Çift transit, 708,40 TL fiyata sahip olup, kanunla belirlenen miktarı 734,800 TL’dir.

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden çıkmaları gereken durumlarda münferit pasaport alabilirler. Münferit pasaport almak için ise belirli oranda bir harç yatırmaları gerekmektedir. Bu harcın bedeli yaklaşık olarak 590 TL’dir. Türkiye vize ücreti ortak pasaporta sahip olan kişilerce otomatik olarak harç kesintisini de yabancı uyruklu kişiye ekler. Daha fazla bilgi almak ve daha fazla Türkiye vizesi hakkında soruya sahipseniz, bizlere ulaşarak kafanızdaki soruların yanıtını bulabilirsiniz.  Gerekli belgeleri ve Türkiye vize ücreti olan parayı ödedikten sonra sizlerde bir Türkiye vizesi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’ye gelmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin, bulundukları ülkenin anlaşmalarına göre bazen 90 güne kadar vize muafiyeti bulunmaktadır. Hangi ülkelerin vizeden muaf olduğunu görmek için lütfen Türkiye’nin vize istediği ülkeler adlı başlığımıza göz atın. Birçok Avrupa ülkesinin vatandaşı ülkemizde 90 gün vizeden muaf bir şekilde gezip dolaşabiliyor. Eğer Türkiye’nin yararına olan bir işe katılacaksanız spor, bilim, eğitim, kültürel faaliyetler gibi, Türkiye vize ücreti ödemeden de ülkemize gelmeniz mümkün olabilir. Bizlerle iletişime geçip ücretinizin ne kadar olacağı hakkında daha detaylı bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.