Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Türkiye Öğrenci Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Türkiye Öğrenci Vizesi

Türkiye Öğrenci Vizesi gereken şart ve koşulları sağlandığında sorunsuz alabileceğiniz vizelerin başında gelen vize türüdür. Bu vize türü yalnızca ülkemize öğrenim amacıyla gelen kişilere verilmekte olup, genelde öğrencilik vizesi bitene kadar kalıcı çalışma izni almaları pekte mümkün değildir. Öğrencilik süresince nasıl çalışma izni alacağınız bilgisi de sitemizde yer almaktadır. Dilerseniz sizlere bu makalede Türkiye’de öğrenci vizesi almak için ne yapmanız gerekiyor onları açıklayalım.

Türkiye Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye öğrenci vizesi almanız için öncelikle Türkiye’de okumaya karar vermeniz gerekmektedir. Öncelikle tercih olarak Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren bir okuldan kabul belgesi almanız gerekmektedir. Aldığınız kabul belgesiyle bulunduğunuz ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliği’ne başvuru yaparak, 30 günden, 90 güne kadar olan öğrenci vizenizi almalısınız. Sonrasında, 30 ila 90 gün arasında Türkiye’ye gelip bulunacağınız ilde ki Göç İdaresi’nden ikamet izninizi uzattırmanız gerekmektedir. Türkiye öğrenci vizesi alırken gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Öğrenci vizesi için doldurmanız gereken başvuru formu.
 • En az 365 günlük (1 yıllık) pasaport sahibi olmanız gereklidir.
 • Üniversiteye kabul edildiğinizi ispatlar nitelikteki, üniversite tarafından gönderilmiş kabul belgesini de sunmanız gerekiyor.
 • Vize harcını tamamen ödemeniz de aynı zamanda gerekenler arasında yer almaktadır.

Yukarıda belirtilen maddeler vatandaşı olduğunuz ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Değişikliklerin neler olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçerek bizlerin bilgilerinden faydalanabilirsiniz. Öğrenci vizesi ile ülkeye girdikten sonra, öğrenim amaçlı ikamet başvurusu yapmalısınız. İkametinizi yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla Türkiye’de okumanız mümkündür. İzin süreçlerinde yardıma duyduğunuz her an yanınızda uzman desteği olmasını istiyorsanız sitemizdeki iletişim bölümüne göz atabilirsiniz. Bazı kimseler içinse Türkiye öğrenci vizesi istememektedir. Bu kimseler aşağıda sıralanmıştır.

 • Mavi Kart Sahipleri: 5203 Sayılı Kanuna dayanarak mavi kart sahibi olan öğrencilerin, öğrenci vizesi alması zorunlu değildir.
 • Türkiye’de Aileleriyle Bulunan Kimseler: Eğer, aileler çalışma izni veya oturma iznine sahipse, çocukları için öğrenci vizesi şart değildir.
 • Türkiye’de Ortaokul veya Lise Okumuş Kişiler: Şayet ortaöğretim veya lisenizi Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı okullardan birinde okuduysanız, yükseköğretiminize Türkiye sınırları içerisinde bulunan üniversitelerden devam edebilirsiniz. Ancak, lisenin bitiminden en fazla 1 yıl sonraya kadar öğrenci vizesi gereksinimi duymazsınız. Süre 1 yıldan fazlaysa Türkiye öğrenci vizesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.