Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Tedavi Görecek Yabancıların İkamet İzni

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Tedavi Görecek Yabancıların İkamet İzni

Tedavi Görecek Yabancıların İkamet İzni ve tezkerelerini almaları için neler gerekli olduğunu bu makalede hep beraber inceleyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti sağlık alanında gün geçtikçe dünya devleri arasında ki konumu güçlendiriyor. Sağlık sebeplerinden dolayı Türkiye’ye gelen yabancılar bir süre burada kalmak isteyebiliyor veya iyileşene kadar burada kalmaları gerekiyor.

Bu makalemizde sizlere, iyileşene kadar burada kalma zorunluluğu olan veya sağlık nedenleri ile ikamet izni almak isteyen yabancıların ne yapması gerektiğini anlatacağız. Daha önceleri ikamet tezkeresi olarak verilen bu belge, günümüzde kart şeklinde verilmekte olup yabancıların bulundukları ülkelerine ait olan bilgileri de bu kartlarda yer almaktadır.

Aynı zamanda kartların üzerinde ikamet izni verilen tarihin başlangıcı ve ikamet izninin bitim tarihi de yer almaktadır. Detaylar ve nasıl alınması gerektiği ile ilgili merakınızı gidermek amacıyla bir alt başlığımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tedavi Amaçlı Oturum İzni Nasıl Alınmalıdır?

Tedavi görecek yabancıların ikamet izni almaları için gereken koşullar ve izlemeleri gereken en doğru yol için bizlere ulaşmalarında fayda vardır. Öncelikle bu ikamet izni için başvuran kişi veya kişilerin belirli kuruluşlara para ödemesi yapması gerekmektedir.  Noterde belirlenen ücret ve tercüme gerektiği için tercüme ücreti bu ücretlerin başında gelir. İkametin gerekliliği olan harcın parası ve ikamet için verilecek olan kartın ücreti de ödenmelidir. Tedavi görecek yabancıların ikamet izni alırken bizlere danışmaları bu süreci oldukça kolay ve hızlı kılacaktır. Tedavi amacıyla ülkemize gelen yabancıların sunmaları gereken evraklar ise şu şekilde;

  • Tedavi amaçlı ikamet izni.
  • Kişinin kimlik bilgilerini onaylayacak belgeler.
  • 4 adet rengi beyaz olmak suretiyle biyometrik fotoğraf.
  • Kişinin devam etmekte olan sağlık sigortasının ispatı.
  • Tedavinin görüldüğü hastaneye giriş belgelerinin yanında, tedaviyi yapan başhekiminde kaşeli, imzalı ve mühürlü onay belgesi.

Gördüğünüz gibi tedavi görecek yabancıların ikamet izni oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Bu süreci olabildiğince kolaylaştırmak ve sizlere uzman danışman desteği sunmak için buradayız. Bu uzun ve zahmetli süreci, sizler için olabildiğince kolay bir hale getireceğimize şüpheniz olmasın.

Uzun dönem için https://gocmenburosu.gen.tr/uzun-donem-ikamet-izni/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.