Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Taşınmaz Malı Bulunan Yabancıların İkamet İzni

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Taşınmaz Malı Bulunan Yabancıların İkamet İzni

 

Taşınmaz Malı Bulunan Yabancıların İkamet İzni yabancılar ve uluslararası korum kanunda yer almaktadır. 2013 yılında yapılan değişikle birlikte, 6458 sayılı kanuna göre Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde taşınmaz malı bulunan yabancıların,

Türkiye’de 1 yıla kadar ikamet izni alması uygun görülmüştür. Uygun görülen bu izin 2013 yılı düzenlemesinden önce sadece 3 ay geçerli oluyordu. Türkiye Cumhuriyeti’nde taşınmaz malınız bulunmaktaysa bizler ile iletişime geçerek, ikamet izni almanız mümkün.

Gerek Bilgiler ve Gerekli Belgeler

Taşınmaz malı bulunan yabancıların ikamet izni için gerekli bilgi ve belgeleri sizler için derledik. Taşınmaz mala bağlı alınan izinlerde kişinin aile bireyleri de Türkiye Cumhuriyeti sınırlarının içerisinde izin süresi boyunca yaşayabilirler. Ailenin elde etmiş olduğu izin süresi, destekleyicinin izin süresine geçemez. Eğer, ailede çalışacak herhangi bir kimse varsa, kişinin belgeleri de gerekli makamlara sunulmalıdır. Sunulan belgeler sonrasında kişinin çalışması uygun görülürse kişi Türkiye’de çalışabilir. Taşınmaz malı bulunan yabancıların ikamet izni için gereken belgeler;

  • İkamet başvurusunun formu doldurulmalıdır.
  • Kişinin kimlik belgeleri veya pasaport belgesinin orijinal hali de gereken makamlara verilmelidir.
  • Kişinin banka hesaplarında 1 yıl kalınacak ise 1 yıl için gereken maddi imkan var olmalıdır. Bu değer ortalama aylık 500 Amerikan Doları’na tekabül etmektedir. Destekleyici belgelerin istenilebilmesi gibi bir durum idare tarafından gerekli görülürse, kişi idareye destekleyici belgelerini de sunmak zorundadır.
  • Konutun mal sahibinin kişi olduğunun kesin ispatının da yapılması gerekmektedir. Bu ispatın yapılabilmesi için, kişinin e-imzalı, mühürlü ve onaylı tapu belgesini idari makamlara sunması gerekmektedir.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti’nde taşınmaz malınız bulunuyorsa, oturma izni için almanız gereken belgeler yukarıdaki gibidir. Bu tarz konularda uzman yardımının işlerin hız ve güvenilirliği açısından çok daha iyi olacağını belirtmek isteriz.

Taşınmaz malı bulunan yabancıların ikamet izni alması için gereken uzman yardımını bizlerden alabilirsiniz. Sorun çıkmadan, çıksa bile olabildiğinin en hızlı şeklinde çözülerek hak ettiğiniz izni en kısa sürede almanıza yardımcı olabiliriz. Bizleri tercih etme ayrıcalığından faydalanmak için, lütfen iletişim bölümündeki bilgilerimizden yararlanarak bizler ile iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.