Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Öğrenci İkamet İzni

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Öğrenci İkamet İzni

Öğrenci ikamet izni yabancılar ve uluslararası koruma kanununa göre 38’le 41. maddelere göre düzenlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinde bulunan ve yabancı öğrenci kontenjanına sahip olan devlet üniversitelerine yurtdışından birçok öğrenci başvurmaktadır. Kaliteli eğitim almak isteyen öğrencilerin öncelikli duraklarından bir tanesi olan Türkiye’de öğrenci izni alınması konusunu sizler için inceleyeceğiz. Öğrenci izni düzenlemelerinizde sizlere yardımcı olmayı canı gönülden isteriz, dilerseniz bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Gelin kimler hangi şekilde öğrenci ikamet izni alabiliyor bir göz atalım.

Öğrenci Oturum İzni İçin Gerekenler

Alınan en kolay oturum izinlerinden bir tanesi öğrenci ikamet izni diyebiliriz. Sorunsuz ortam koşullarının sağlanması için bizler ile iletişime geçebilir ve ardından kolaylıkla ikamet izninizi alabilirsiniz. Öğrencilere bu iznin verilmesi için, öğrencilerin birkaç şartı yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Bu şartları sizler için derledik ve anlaşılabilmesi açısından en sade haliyle sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

 • Öğrencinin 4’lü fotoğrafı.
 • İkamet/Oturma izni formunu doldurması.
 • Maddiyatının yeterli olduğunu bildirmesi/beyan etmesi. (Ortalama her ay için 500 U.S.D para.) Banka hesabı örnek gösterilebilir.
 • Öğrenciye ait geçerli bir sağlık sigortasının bulunması. Herhangi bir sağlık sorunu yaşarsa ödenecek ücretler için şart koşulmuştur.
 • Öğrenciliğinin aktif durumda olduğunun ispatı için gerekli öğrenci belgesi. Öğrenci belgesi, öğrencinin okuduğu kurumdan alınabilir. Bazı koşullarda ıslak imzalı öğrenci belgesi istenilebilir.
 • Türkiye Cumhuriyeti’nde kalacak öğrenci eğer 18 yaşından küçükse, öğrencinin aile bireylerinin izin belgesi de şartlar arasında sunulmuştur.

Tek bir madde halinde en saf haliyle söyleyecek olursak;

 • Öğrenci Oturma İzni Almak İçin Şart Olan Belgeler: Oturma izni başvurusunun talep formu, seyahat veya pasaportlarının hem orijinali hem de fotokopisi, yine kişinin 4 adet fotoğrafı gibi belgeler Türkiye yabancı öğrenci oturma izni için gerekli belgelerdir.

Eğer öğrenci ikamet izni sahibi olmak istiyorsanız bizlerden danışmanlık alabilirsiniz. Danışmanlık için iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz. Öğrencinin anne veya babasına aile ikamet izni, öğrencinin oturum izni ile ilgili değildir. Ancak, öğrencinin eşi veya çocukları varsa onlara aile ikamet izni konusunda yardımcı olunmaktadır. Daha fazlası : https://gocmenburosu.gen.tr/kisa-donem-ikamet-izni/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.