Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Kısa Dönem İkamet İzni

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Kısa Dönem İkamet İzni

Kısa dönem ikamet izni almak için gerekli bilgileri bu makalede sizler ile paylaşacağız. Yabancıların korunması kanunu 31 ve 33. maddelerine göre kısa dönem ikamet izni yabancılara verilmiştir. Peki, Kısa dönem ikamet izni almak için gereken belgeler nelerdir? İsterseniz gelin hep birlikte bu belgelerin ne olduğuna bir alt baslıkta en ince detayına kadar inceleyelim.

Kısa Dönem İkamet İzni Almak İçin Gerekli Belgeler

Kısa dönem ikamet izni eğitimsel bir amaçla Türkiye’ye gelecek olan yabancılara verilebilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere, Enerji Bakanlığı, üniversiteler ve benzeri kurumlar ile iş almaları bu yabancıların Türkiye’de ikamet izni alabilecekleri anlamına gelmektedir.

 

Kişinin Türkiye’de taşınmaz mal veya konutu bulunuyorsa, bu kişinin Türkiye’de kısa süreli ikamet izni alması oldukça kolay olacaktır aynı zamanda kişinin ailesinin de evinde pay hakkı varsa onlarda kısa dönem ikamet izni almaya hak kazanabilirler. Elinde yeteri kadar belge bulunan yabancılar Türkiye’de ticaret yapacağını kanıtlarsa Türkiye Cumhuriyeti’nde 3 aya kadar ikamet izni alabilirler.

 

Herhangi bir hizmet için eğitim alacak yabancılarda Türkiye Cumhuriyeti’nde kısa süreli oturum izni almaya hak sahibi olabilirler. Kişinin herhangi bir sağlık problemi varsa ve ülkesine dönemiyorsa Türkiye Cumhuriyeti’nde yararlandığı özel hastane veya Devlet Hastanesi’nin ödediği faturaları baz alınarak kişinin Türkiye Cumhuriyeti’nde tedavi sürecinde kalmasına uygun görülür.

Kişi herhangi adli bir süreçten ve ya herhangi mahkemeye dayalı bir süreçten geçiyorsa bu kişide Türkiye Cumhuriyeti’nde kısa dönem ikamet izni alabilir. Sizlerde kısa dönem oturma izni almak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bize danışarak profesyonel destek alabilirsiniz.

  1. Madde herhangi bir eğitim amacıyla ülkemize ve dünya bilimle destek vermeye gelmiş kişilere ikamet izni verilmektedir.
  2. Madde ise Türkiye’de herhangi bir evi arsası yani taşınmaz konut olan kimseler oturma izni alabilirler
  3. Madde ekonomik olarak ülkemize katkı sağlayacak ticari çıkarlarına faydalı olacak kişilerin alabileceği kısa süreli izin.
  4. Eğitim, değişim programı, Turizm, kamu, sağlık alanında işleri olan herhangi kimselerde kısa dönem ikamet izni alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.