Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

İngiltere Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere vizesi 2022 yılı müracaatları en çok merak edilen ülke vizeleri arasında yer almaktadır. Birleşik Krallık’ ın kurucusu olan bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin müracaatta bulunacağı İngiltere vizesi 2022 yılına dair araştırılan pek çok vize işlemi konusu bulunmaktadır.

İngiltere vizesi 2022 yılı müracaat şartlarına geçmeden önce bu ülkenin Schengen ülkeleri arasında yer almadığını belirtelim. Ayrıca 47 yıllık bir üyelik süresinin ardından Avrupa Birliği ile olan bağlarını da koparan İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin İngiltere vizesi alması gerekmektedir.

İngiltere vizesi 2022 yılı başvurularında; yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerinin de müracaatta bulunması ve seyahat amaçlarına uygun bir vize alması gerekmektedir. İngiltere, Schengen ülkeleri arasında yer almadığı için kısa süreli ziyaretler kapsamında bu pasaport grubu hamili kişilerin de vize almaları zorunludur.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2022

İngiltere vizesi 2022 yılında en çok başvuru işlemleri merak edilmekte olup bu vizenin diğer ülkelere nazaran biraz daha detaylı olduğunu söyleyebiliriz. Gerek talep edilen evraklar gerek vize başvuru sürecinin açıklanması gerekse vize değerlendirmesinin daha sıkı yapılması gibi nedenler, vize onayı alma durumunu kimi zaman güçleştirebilmektedir. Bu yüzden ilk defa vize alacak kişilerin ya da ilk kez İngiltere vizesi alacak kişilerin; vize işlemlerinde bu konuda profesyonel hizmetler veren danışmanlık şirketlerinden yardım almaları tavsiye edilir.

İngiltere vize başvurusu nasıl yapılır sorusu için öncelikle Büyükelçilik kapsamında bir hesap oluşturulması ve bunla birlikte de Konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile randevu alınması gerekmektedir. Randevu, İngiltere Konsolosluklarında yapılması şart olan vize görüşmesi için alınmaktadır. Bu vize randevusuna, seyahat amacınıza göre farklılık gösteren İngiltere vizesi gerekli evraklar 2022 listenizin tam ve eksiksiz hali ile katılmanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize onayı durumu söz konusu bile olmayacaktır.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İngiltere aile birleşimi vizesi uzun süreli yani ulusal vize kapsamındadır. Bu yüzden bu vize ile ülke sınırları içerisinde uzun süreli oturum söz konusudur. Uzun süreli vizelerde mutlaka oturum izni alınması gerekmektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi geçerlilik süresi 6 ila 12 ay aralığında değişmektedir. Bu vize ile kişilere sınırsız oturum hakkı tanınmaktadır. İngiltere aile birleşimi vizesi; İngiltere vatandaşı olan kişilerin aile üyeleri tarafından alınabileceği gibi, İngiltere vatandaşı olmayan fakat iltica yolu ile bu ülkede oturum hakkına sahip olan aile üyeleri için de alınabilmektedir.

İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar listesi içerisinde;

 • En az 6 ay geçerlilik süresi bulunan yan yana 2 sayfası boş olması gereken pasaport
 • İngiltere ulusal vize başvuru formu
 • A1 seviyesi İngilizce dil sertifikası
 • İngiltere’de ikamet eden eşin doğum sertifikası
 • İngiltere’de beraber ikamet edilecek konuta dair tapu ya da kira sözleşmesi fotokopisi
 • Evlilik cüzdanı ya da evlilik ehliyeti

Bu belgelere ek olarak farklı belgelerin de talep edilebileceğini unutmayın.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere çalışma vizesi sayesinde bu ülkede uzun süreli olarak yasal bir işte çalışabilirsiniz. Ancak bunun için uzun süreli çalışma vizesi almak durumundasınız. Bu da İngiltere Tier 2 vizesi olarak geçmektedir. Ancak bu vizeyi alabilmek için kişilerin, sporcu, din adamı, lisans mezunu ya da yüksek lisans- doktora dereceleri ile eğitim hayatını tamamlayarak yüksek nitelikte kalifiye işlerde çalışabilmesi şartına uyum sağlaması gerekmektedir.

İngiltere çalışma vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtı için ise, bu vize adına yapılacak müracaatların İngiltere Konsolosluklarına gerçekleştirilmesi gerektiği söyleyebiliriz.

İngiltere Tier 2 vizesinin alınabilmesi için kişilerden dil yeterlilik derecesi de talep edilmektedir. Bu şart, kişinin çalışacağı meslek grubuna göre farklılık göstermektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere öğrenci vizesi ile birlikte bu ülkede dil eğitimi, erasmus, lisans- lisans üstü gibi öğrenim programlarına katılmak mümkündür. Ancak bu vize 2 kapsamlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki bu ülkeye dil eğitimi için gelen öğrencilerin kısa süreli öğrenim programlarında alması gereken Student Visitor Visa yani ziyaretçi öğrenci vizesidir.  Bu vize türünde öğrencilerden dil şartı talep edilmemekte ve vize süresi sona erdiğinde İngiltere’den uzatma işlemi gerçekleştirilememektedir.

Tier 4 General Student Visa ise Tier 4 öğrenci vizesi olup bu da lisans- yüksek lisans eğitim programları için alınabilmektedir. Ancak bunun için öğrencilerden dil şartı talep edilmektedir.

Öğrenci vizeleri için başvurular öncelikle vize başvuru merkezleri tarafından sağlanacak ve gerekli görüldüğü takdirde kişiler mülakata çağrılabilecektir.

İngiltere Vizesi Ücreti 2022

İngiltere vizesi 2022 yılı kapsamında tıpkı önceki senelerde olduğu gibi tüm vizeler harç bedeli tutarı dahilinde farklı fiyatlandırmalara tabi tutulmuştur. İngiltere turistik vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak değiştiği için tek bir vize hakkında değerlendirme yapabilmek de doğru değildir.

Bu yüzden İngiltere vizesi 2022 yılı fiyatlarını merak edenler için, bunun güncel ve doğru erişimini sağlayacak vize danışmanlık firmalarından hizmet alınması gerektiği tavsiye edilmektedir.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2022

İngiltere vizesi aile birleşimi 2022 yılı kapsamında müracaatta bulunacak kişilerin öncelikle talep edilen vize şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Daha sonra müracaat için konsolosluklardan randevu alınması ve bu randevuya da bizzat katılım sağlanması da şartlar arasındadır. Ayrıca kişilerin vize şartları arasında İngilizce dil yeterlilik sınavına da girmesi gerekmektedir. Dil sertifikası olmadığı takdirde bu ülkeden aile birleşimi vizesi almanız mümkün değildir.

İngiltere Çalışma Vizesi 2022

İngiltere çalışma vizesi 2022 yılında bu ülkede çalışma isteyen kişiler için müracaatların online olarak Konsolosluklardan randevu alınması ile gerçekleştirildiğini belirtmiştik.

Yüksek nitelikteki işler için verilen Tier 2 çalışma vizesinin şartları diğer ülkelerdeki çalışma vizesi şartlarından biraz daha detaylı olabilmektedir. Ayrıca vize alabilmek için bu şartların yanı sıra sizlerden talep edilen İngiltere vizesi 2022 yılı vize evraklarının da eksiksiz olması gerekmektedir.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

İngiltere eğitim & erasmus vizesi 2022 yılında dil eğitimi için vize alan kişiler ülke sınırları içerisinde çalışamaz. Ancak lisans ya da lisansüstü eğitimler için gelen öğrenciler haftada 20 saati geçmeyecek şekilde bir işte çalışabilirler.

Kısa süreli dil okulu vizelerinde uzatma durumu İngiltere üzerinden yapılamamaktayken; uzun süreli ve lisans- lisansüstü gibi eğitimler için alınan vizelerde geçerlilik süresi İngiltere’den uzatılabilmektedir. Bu ve diğer tüm İngiltere vizesi 2022 yılı müracaatlarında daha detaylı bilgiler alabilmek için alanında uzman olan vize danışmanlık firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

[toggle title=”İngiltere Dil Okulu Vizesinin Geçerlilik Süresi Nedir?”]

Bu vize ile ülke sınırları içerisinde 6- 11 ay civarında kalabilirsiniz. Ancak vize süreniz dolduğunda uzatma durumu için tekrar Türkiye’den müracaat etmeniz gerekmektedir.[/toggle]

[toggle title=”İngiltere Vizesi Zor mu?”]

İngiltere vize türlerinin diğer ülkelere nazaran biraz daha detaycı şartlar içerdiği söylenebilir ancak gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde vize alma konusunda bir sorun yaşanmayacaktır.[/toggle]

[toggle title=”İngiltere Turist Vizesi Veriyor mu?”]

Evet, alacağınız geçerlilik süresine bağlı olarak bu ülkeden turistik vize alınabilmektedir.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.