Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

İngiltere’de tır şoförlüğü yapmak için ülkede bir firmadan onay almış olmanız, bağlı olduğunuz firmadan yazılı izin belgesi almanız ve vize prosedürleri doğrultusunda şoför vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. İngiltere, lojistik alanında yurt dışından en çok işçi kabul edilen ülkelerden biridir. Başvuru yapmak için vize başvuru formunu doldurarak randevu alabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

İçindekiler

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

İngiltere’ye şoförlük mesleğini idame ettirmek için gidecek kişilerin şoför vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Şoför vizesi, geçici süreli çalışma vizelerinden biridir. İngiltere tır şoförü alım şartları doğrultusunda vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • İngiltere tır şoförü başvurusu yapmak için ilk olarak vize başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formunu İngiltere konsolosluğu resmi sitesinden doldurabilirsiniz.
 • Vize başvuru formunu doldurmanız ardından vize harcını ödemeniz gerekir. İngiltere tır şoförü vize ücreti 299 USD’dir.
 • Vize ücretini ödemeniz ardından yaşadığınız bölgenin yetkili konsolosluğu veya yetkili vize merkezinden randevu alabilirsiniz. Online randevu alabileceğiniz gibi çalışma saatleri içerisinde vize merkezlerini arayarak randevu tarihi belirleyebilirsiniz.
 • Başvuru yapacak kişilerin sağlaması gereken şartlarla birlikte hazırlaması gereken başlıca evraklar vardır. Başvuru sahipleri, uluslararası sürücü belgesine sahip olmalı, C2 belgesi olmalı ve bağlı olduğu firmadan yazılı izin belgesi almalıdır.
 • Ek belgelerle birlikte çalışma vizesi almak için talep edilen standart evrakları telim etmeniz istenir. Vize evrakları randevu tarihinde vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere, lojistik sektöründe çalışmak üzere yabancı işçi alımı yapmaktadır. Belirli süreleri kapsayacak şekilde duyurulan İngiltere tır şoförü arıyor açıklamaları doğrultusunda başvuruda bulunabilirsiniz. Tır şoförlüğü için başvuruda bulunacak kişilerin bağlı olduğu bir firma olması ve firmadan yazılı izin belgesi alması gerekir.  

İngiltere tır şoförü alım şartları şu şekildedir: Başvuru sahibinin uluslararası sürücü belgesinin olması, C2 belgesi olması, çalıştığı firmadan teminat belgesi alması gibi şartları vardır. Bu şartlarla birlikte istenen evrakları vize merkezine teslim ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Şoför vizesi, geçici olarak verilen çalışma vizesidir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, ülkeye seyahat etmeleri ardından oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunmalıdır. Çalışma izni süresini uzatmak için ülke sınırları içerisinde çalışma izni uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere tır şoförü alım şartları doğrultusunda ülkeye şoför olarak gidebilirsiniz. Şoför alımı yapılan ülkenin konsolosluğu tarafından vize şartları ve hazırlanması gereken evraklar duyurulmaktadır. Başvuru yapmak için vize başvuru formunu doldurabilir ve vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz.

 • İngiltere tır şoförü başvuru formu İngiltere konsolosluğu resmi sitesinde yayınlanır. Başvuru formunu internet üzerinden doldurabilirsiniz.
 • Vize onayı almak adına başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmanız önemlidir. Bu belge üzerinde vereceğiniz bilgilerin diğer evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olmasına dikkate edilir. Başvuru formu ve diğer evrakların hazırlanması süreci hakkında bizimle iletişime geçerek danışmanlık alabilirsiniz.
 • Vize başvuru formunun ıslak imzalı olması ve İngilizce dilinde doldurulmuş olması gerekir. İnternet üzerinden doldurmuş olduğunuz formun çıktısını alarak imzalayabilir ve belgeleriniz arasına ekleyebilirsiniz.
 • Vize başvuru formuna onay vermeniz ardından vize ücretini ödeyerek vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Randevu tarihine kadar hazırlamanız gereken farklı evraklar vardır.
 • Başvuru yapacak kişilerin vize talep dilekçesi yazması gerekir. Dilekçe, İngiltere konsolosluğuna yazılmalı ve seyahat amacını net olarak ifade etmelidir. İngilizce dilinde yazılması gereken dilekçesinin anlaşılır bir dilde yazılmasına dikkat edilir.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’de tır şoförlüğü yapmak için İngiltere şoför vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. Şoför vizesi, geçici süreli verilen çalışma vizelerinden biridir. İngiltere lojistik alanında işçi ihtiyacı olmasından dolayı şoför vizelerinin alınmasına kolaylık sağlamıştır. İngiltere tır şoförü alım şartları ağır olmadığı gibi başvurunuzu dikkatli bir şekilde yapmanız halinde kolaylıkla vize alabilirsiniz.

İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır: Başvuru yapmak için vize başvuru formunu doldurmanız ve vize ücretini ödemeniz gerekir. Bu işlemlerini tamamlamanız ardından vize randevusu alabilirsiniz.

Vize Başvuru Formu: Vize başvuru formu, ülkeye seyahat etme amacınızı ve şahsi bilgilerinizi içeren vize evraklarından biridir. Bu belgeyi internet üzerinden doldurabilir, çıktısını aldıktan sonra imzalayarak gerekli evraklar arasına ekleyebilirsiniz.

Vize Talep Dilekçesi: Başvuru yapmak için İngiltere konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmanız gerekir. İngilizce dilinde yazmanız gereke dilekçenin anlaşılır bir dille yazılması ve seyahat amacını net olarak ifade etmesi gerekir.

Başvuru Evrakları: Vize başvurusunda bulunmanız için hazırlanmanız gereken başlıca evraklar vardır. Bu evraklar; pasaport, adli sicil kaydı, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, taşıma izni, C2 belgesi, uluslararası sürücü belgesi gibi evraklardır.

Çalışma İzni: Başvuru sahibinin çalışmış olduğu firmadan teminat yazısı alması gerekir. Aynı zamanda çalışılacak olan firmadan davetiye alınması ve bu belgelerin evraklar arasına eklenmesi gerekmektedir.

Başvuru Sonucu: İngiltere şoför vizesi başvuru sonuçları ortalama 1 ay içerisinde açıklanmaktadır. Başvuru sonucunu takip edebileceğiniz vize takip numarası başvurunuzu tamamlamanız ardından verilir.

Vize Reddi: Şoför vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin itiraz dilekçesi yazma ve yeniden vize başvurusunda bulunma hakkı vardır.

Başvuru Ücreti: Başvuru yapmak için başvuru formunu doldurmanız ardından 299 USD olan vize başvuru ücretini ödemeniz gerekir. Başvurunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru ücreti iade edilmez.  

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere, nakliye sektöründe işçi açığı olmasından dolayı yurt dışından işçi kabul etmektedir. Şoför vizesi için kolaylık tanıyan ülkenin vizesi almak için sağlamanız gereken şartlar ağır şartlar değildir. İngiltere tır şoförü alım şartları başvurusu sahibinin adli sicil kaydının temiz olması, uluslararası sürücü ehliyetine sahip olması, çalıştığı firmadan teminat yazısı almış olması gibi şartlardır.  

İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır: İngiltere tır şoförü vizesi başvurusu İngiltere konsolosluğuna veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine yapılır. Vize başvurusu yapmak için konsolosluk resmi adresinde yayınlanmış olan başvuru formunu doldurabilirsiniz.  

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere, lojistik sektöründe çalışma üzere yabancı işçi alımı yapmaktadır. İngiltere kamyon şoförü başvurusu şartlarına göre vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kamyon şoförü olarak ülkeye gidecek olan kişilerin şoför vizesi alması gerekir.

Vize almak için hazırlamanız gereken belirli evraklar vardır. Vize evrakları; pasaport, adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, SGK dokümanları, taşıma izni, biyometrik fotoğraf, C2 belgesi gibi evraklardan oluşur.  

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere, nakliye sektöründe yeterli istihdam olmamasından dolayı yurt dışından işçi kabul etmektedir. Şoför vizesi şartları ağır olmayan ülke, şoför vizesi alınmasını kolaylaştırarak 10.000’in üzerinde işçi alımı yapacağını duyurmuştur. Teşvik amacıyla yüksek maaşlar veren ülkeye şoför vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. İngiltere kamyon şoförü maaşı 19 bin ve 24 bin Sterlin arasında değişiklik gösterir.   

SSS

İngiltere Tır Şoförü Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere tır şoförü vize ücreti 299 USD olarak belirlenmiştir.

İngiltere Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak için İngiltere konsolosluğuna müracaat ederek gerekli belgeleri teslim edebilirsiniz.

İngiltere Şoför Vizesi Almak Zor Mu?

Vize şartlarına uyum sağlamanız ve evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlamanız halinde vize almak zor değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.