Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Hollanda Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hollanda; eğlenceleri, kültürü ve yaşam standartları nedeniyle özellikle genç kesimden kişilerin ilgisini çeken ülkelerdendir. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahat amaçlarına uygun bir Hollanda vizesi almaları gerekmektedir. Hollanda vizesi 2022 yılı müracaatları ve bu konuda merak ettiklerinize yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Hollanda vizesi 2022 yılı müracaatlarında izlenmesi gereken işlem basamakları vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden hangi vize türüne başvuru yapılacaksa o vizeye dair talep edilenlerin eksiksiz bir biçimde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Hollanda vizesi 2022 yılı kapsamında bordo pasaport sahibi Tür vatandaşların süre durumu fark etmeksizin tüm seyahatlerinde vize almaları zorunludur. Ancak; yeşil gri, ve siyah pasaport hamili kişilerin seyahat süreleri 90 günün altında olduğu takdirde kısa süreli vize türlerinden muaf tutulduklarını söyleyebiliriz.

İçindekiler

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hollanda vizesi 2022 yılı müracaatlarına geçmeden önce kişilerin ilk olarak vize evraklarını hazırlamaları gerekmektedir. Evrakların her biri usule uygun, çevirisi yapılmış ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hollanda vizesi gerekli evraklar 2022 yılı belgeleri hazırlandıktan sonra Konsolosluk sitesi üzerinden randevu alarak bu evrakların Belçika Konsolosluklarına teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca VIS’ e kayıtlı olmayan kişilerin de muhakkak, parmak izi taraması yaptırmaları zorunludur.

Hollanda vizesi 2022 yılı müracaatları vize türüne göre, Belçika Konsolosluklarının yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılabilmektedir.

Belçika, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olduğu için bu ülkeye yapılacak olan seyahatlerde mutlaka Belçika Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Ancak Schengen ismi kısa süreli vizelerde geçmektedir. Uzun süreli vizeler için D tipi ulusal vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hollanda aile birleşimi vizesi bu ülkede ikamet eden ya da Hollanda vatandaşı olan 1. Dereceden yakınların yanına seyahat etmek için alınmaktadır. Ancak Hollanda vatandaşı olmayan kişilerin uzun süreli oturum iznine sahip olmaları şarttır.

Hollanda vizesi 2022 yılında aile birleşimi yapacak olan kişilerden bazı vize şartları talep edilmektedir. Bu şartlar arasında 21 yaşını doldurmak ve dil koşulu yer almaktadır. Evlilik yolu ile vize alacak kişilerin mutlaka 21 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Hollanda aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar listesini hazırlamaları gerekmektedir. Evrak listesi içerisinde bulunan evraklar hazırlandıktan sonra başvurularınızı Hollanda Konsolosluklarına gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusu için bu sürenin 7 gün ila 1 ay arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda çalışma vizesi alacak kişilerin öncelikle bu ülkede bir iş bulması ve daha sonrasında da bu işe kabulünün gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu ülkede herhangi bir işe kabul edilmediğiniz takdirde çalışma vizesi alamazsınız.

Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar içerisinde en önemli belgelerden biri de bu bağlamda; işveren ile yapılan iş sözleşmesidir diyebiliriz. Çalışma vizesi için gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra müracaatların Belçika Konsolosluklarına yapılacağını söyleyebiliriz.

Hollanda D tipi vize içerisine dahil olan çalışma vizesi ile bu ülke sınırları içerisinde en az 6 ay, en fazla ise 1 yıl kalınabilmektedir. Eğer burada çalışamaya devam edilecekse o zaman vize uzatma ya da yenileme işlemleri yapılabilmektedir.

Hollanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 yılı kapsamında öğrenciler tarafından en çok seyahat edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ülkedeki eğlenceli yaşam ve aynı zamanda eğitim kurumlarının kalitesi gibi etkenler, Hollanda’ya olan rağbeti her geçen gün artırmaktadır.

Eğer siz de Hollanda öğrenci vizesi almak ve bu ülkede eğitim görmek istiyorsanız o zaman öğrenim programınızın süresine göre farklılık gösteren bir öğrenci vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi 2022 yılı kapsamında iki çeşit öğrenci vizesinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bir tanesi kısa süreli yani C tipi öğrenci vizesidir ve bu vize ile ülke sınırlarında 90 gün ikamet edilebilir. Diğeri ise uzun süreli D tipi öğrenci vizesidir ve bu vize ile ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla kalınabilmektedir. Bu yüzden öğrenim programınıza uygun olan bir vize türü için başvuru bulunmanız gerekmektedir.

Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde ise eğitim alınmak istenen kurumdan gelen kabul dilekçesi başta olmak üzere daha birçok farklı belge yer almaktadır.

Hollanda Vizesi Ücreti 2022

Hollanda vizesi 2022 yılı kapsamında en çok fiyat konusu merak edilmektedir diyebiliriz. Bu ülkeye seyahat edecek kişilerin alması gereken vize türüne göre harç bedellerinde farklılıklar söz konusudur. Bu yüzden en güncel ve doğru ücret listesinin öğrenilmesi adına mutlaka vize danışmanlık firmalarından destek alınması gerekmektedir.

Hollanda vizesi ücreti 2022 yılı harç bedeli tutarlarının en güncel halini bu firmalardan öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hollanda vizesi aile birleşimi 2022 yılı müracaatında bulunacak kişilerin yukarıda belirtilen şartlara uyumluluk sağlaması ve evrak listesini de eksiksiz olarak teslim etmesi gerekmektedir.

Hollanda vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacak kişiler ülkede 6- 12 ay aralığında kalabilecekleri için ülke sınırları içerisine giriş yaptıktan sonra mutlaka oturum izi almaları gerekmektedir.

Hollanda aile birleşimi kaç günde sonuçlanır sorusu için yanıt olarak 7 ila 60 günlük bir aralıktan söz edebiliriz.

Hollanda Çalışma Vizesi 2022

Hollanda çalışma vizesi 2022 yılı kapsamında bu ülkede çalışmak isteyen kişilerin çalışma vizesi almadan önce Belçika’da işe alınmaları gerektiğini söylemiştik. İşe kabul gerçekleştikten sonra kişiler çalışma vizesi için başvuruda bulunabilirler.

Başvurular, bu vizenin uzun süreli bir vize türü olmasından kaynaklı olarak Hollanda Konsolosluklarına yapılmaktadır. Müracaat öncesinde konsolosluk sitesine girerek randevu alınması şarttır.

Hollanda vizesi 2022 yılı müracaatı yapan ve çalışma vizesi için onay alan kişilerin ülke sınırları içerisine giriş yaptıktan sonra mutlaka oturum ve çalışma izni almaları gerekmektedir. Çalışma izni olmadan, çalışma vizesinin olması bir anlam ifade etmez.

Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Hollanda’da eğitim almak isteyen öğrenciler öğrenim programları doğrultusunda öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirler. Hollanda eğitim & erasmus vizesi 2022 yılı müracaatı yapmadan önce kişilerin mutlaka eğitim almak istedikleri kurum tarafından kabul edilmiş olmaları gerekmektedir.

Hollanda vizesi 2022 yılı müracaatı kapsamında başvurular; uzun süreli eğitim vizesi için Hollanda Konsolosluklarının yetkilendirdiği vize başvuru merkezilerine; uzun süreli eğitim için ise Hollanda Konsoloslukların yapılmaktadır.

Hollanda Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/hollanda-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”Hollanda Schengen mi?”]

Evet, Hollanda Schengen kapsamında yer alan 26 devlet arasındadır. Bu yüzden kısa süreli vizelerde Schengen vize için başvuruda bulunulmalıdır.[/toggle]

[toggle title=”Hollanda Vizesi Kolay mı?”]

Eğer sizlerden istenen vize şartlarını yerine getiriyorsanız ve vize evrakları konusunda da herhangi bir pürüz yoksa o zaman bu ülkeden vize alabilmeniz zor olmayacaktır.[/toggle]

[toggle title=”Hollanda Yeşil Pasaporta Vize Veriyor mu?”]

Eğer seyahat süreniz 90 günün altında ise yeşil pasaporta vize verilmez çünkü bu kişilerin vize muafiyeti durumu bulunmaktadır. Ancak uzun süreli vizeler için mutlaka seyahat amacına uygun olan bir Hollanda vizesi alınması gerekmektedir.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.