Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Fransa Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Fransa’ya yapacağınız turistik, iş ya da aile ziyareti seyahatleri gibi sebepler doğrultusunda bu amaçlarınıza uygun olan bir vize türü için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bu bağlamda bu yazı içerisinde Fransa vizesi 2022 yılı müracaatlarına dair pek çok merak edilen konuyu bulacaksınız.

Fransa vizesi 2022 yılı için yapılacak müracaatlarda; eğer seyahat süresi 90 günün altındaysa ve yeşil, siyah, gri pasaportlardan biri bulunuyorsa o zaman başvuruda bulunulmasına gerek yoktur. Çünkü bu pasaport grupları için 90 günlük seyahat süresi dahilinde vize muafiyeti uygulaması bulunmaktadır. Ancak bordo yani umuma mahsus pasaport sahibi iseniz o zaman hem 90 gün üzeri hem de 90 günlük seyahatler için vize almanız zorunludur.

Fransa vizesi 2022 yılı müracaat koşulları ve vize işlemleri gibi hususlar; başvurulan vize türüne göre farklılık göstermektedir.

İçindekiler

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Fransa vizesi 2022 yılı için müracaat gerçekleştirecek kişiler öncelikle seyahat amaçlarını ve sürelerini belirlemelidirler. Çünkü tüm vize çeşitleri kişilerin seyahat amaçlarına ve seyahat sürelerine göre belirlenmektedir. Bu adımı geçtikten sonra, belirlenen koşullardaki vize türü için gerekli olan evrak listesinin hazırlanması aşamasına geçilmektedir.

Fransa vizesi gerekli evraklar 2022 yılı listesi, vize türüne göre değişmekte olduğu için bunu belirlemek adına seçilen vize çeşidindeki güncel vize şartlarının bilinmesi çok önemlidir. Evrak listesini eksiksiz, doğru ve usule uygun olarak hazırladıktan sonra müracaatlarınızı vize başvuru merkezleri, anlaşmalı seyahat acenteleri ya da Fransa Konsoloslukları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle bu ülkede ikamet eden Fransız vatandaşı aile üyelerinin bulunması gerekmektedir. İkamet eden kişiler Fransa vatandaşı değilse o zaman uzun süreli oturum izni almış kişiler de aile birleşimi yapabilirler. Ancak oturum izni olmayan bireylerin aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunması söz konusu değildir.

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar listesinde ise hem Fransa’da bulunan hem de Türkiye’de yaşayan vatandaşların hazırlaması gereken belgeler bulunmaktadır. Bunlar; pasaport, doğum belgesi, evlilik cüzdanı, ikametgah belgeleri, sicil kayıtları gibi evraklardır. Evraklar listesinin tam ve güncel haline ulaşabilmek için güvenilir ve profesyonel bir vize danışmanlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

Fransa aile birleşimi vize başvurusu nereye yapılır sorusunun yanıtı olarak bu vizeyi alacak olan kişilerin müracaatlarını Fransa Konsoloslukları üzerinden gerçekleştirmeleri gerektiği söylenebilir. Müracaat işlemlerinden önce ise, konsolosluk web sayfası üzerinden vize görüşmesi için randevu alınması gerekmektedir.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa çalışma vizesi sayesinde bu ülkede hem çalışabilir hem de uzun süreli ikamet edebilirsiniz. 90 günün üzerinde seyahatler için verilen çalışma vizesi D tipi ulusal vize kategorisi içerisine dahildir. Bu yüzden bu vizeyi alacak kişiler için talep edilen vize şartlarının, kısa süreli vizelerden çok daha detaylı olduğunu söyleyebiliriz.

Fransa vizesi 2022 yılı müracaatları, Fransa Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Bunun için müracaat öncesinde konsolosluk ana sayfasından vize görüşmesi için randevu alınmalı ve daha sonra Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar listesi hazırlanarak randevu gününde ilgili kurumlara teslim edilmelidir.

Bu bağlamda vize şartları arasında talep edilen vize evraklarının eksiksiz, usule uygun ve çevirisi yapılmış bir biçimde teslim edilmesi vize onayı almak için en önemli adımdır.

Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa öğrenci vizesi, bu ülkedeki bir eğitim programına katılmak isteyen Türk öğrencilerin alması gereken bir vize türüdür. Eğitim programları süresi ve içeriği dahilinde, öğrenci vizesi türü 2 kategoriye ayrılmaktadır; kısa süreli öğrenci vizesi ve uzun süreli öğrenci vizesi.

Kısa süreli yani C tipi öğrenci vizesi; eğitim programı süresi 90 günü aşmayacak şekilde hazırlanan öğrenimler için verilmektedir. Bu vizede öğrencilerin ayrıca bir ikamet izni için başvuruda bulunmalarına gerek yoktur.

Uzun süreli yani D tipi ulusal öğrenci vizesi ise; eğitim programı süresi 90 günün üzerinde olan öğrenimler için verilmektedir. Bu vizeyi alan öğrencilerin, ülke sınırları içerisine giriş yaptığında ikamet izni de almaları zorunludur.

Fransa Vizesi Ücreti 2022

Fransa vizesi ücreti, hangi vize türü için başvuruda bulunacağına göre farklılık göstermektedir. Kısa süreli Schengen vizesi ile uzun süreli ulusal vizelerde bu farklılık göze çarpar.

Fransa vizesi ücreti 2022 yılı için kısa süreli Schengen vize kategorisi adına 60 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bu konuda daha detaylı ve güncel  fiyat listesine erişebilmek adına vize danışmanlık firmaları ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2022

Fransa vizesi aile birleşimi 2022 yılı müracaatın bulunacak kişiler için öncelikle yaş ve dil şartı hususları bulunmaktadır. Eğer evlilik yolu ile bu vizeye müracaat edecekseniz o zaman 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Ayrıca topluma olan uyumluluk sürecinizi hızlandırmak adına en az A1 seviyesinde Fransızca dil sertifikanızın da olması gerekmektedir. Eğer dil bilginiz yoksa A1 seviyesine ulaşacak ölçüde dil eğitimi alabilir bunun için de kurslara katılabilirsiniz.

Fransa vizesi 2022 yılı aile birleşimi şartları arasında Fransa’da yaşayan aile üyelerinin de sağlaması gereken şartlar bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisinin Fransa vatandaşı olmayan kişilerin uzun süreli oturum iznine sahip olması gerektiği olduğunu söyleyebiliriz.

Fransa Çalışma Vizesi 2022

Fransa çalışma vizesi 2022 yılı müracaatında bulunan kişilerin çalışmak istedikleri meslek gruplarına göre dil şartı zorunluluğu olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu ülkede herhangi yasal bir kurum tarafından işe alınan kişilerin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için çalışma izninin de alınması gerektiği belirtilmelidir.

Çalışma izni olmadığı takdirde; ister işe alınmış ya da ister çalışma vizesi almış olun yetmez. Mutlaka çalışma izninin de alınması gerekmektedir.

Fransa vizesi 2022 yılı vize müracaat şartlarına dair merak ettiklerinizi deneyimli vize danışmanlık firmalarından yardım alarak da öğrenmeniz mümkündür.

Fransa Eğitim & Erasmus 2022

Fransa eğitim & erasmus vizesi 2022 yılı müracaatları aslında yukarıda bahsedilen öğrenci vizesi şartları dahilinde şekillenmektedir. Bu vizeyi almak isteyen kişilerin öncelikle eğitim almak istedikleri kuruma kabul edilmiş olmaları gerekmektedir. Eğitim vizesi için gerekli evraklar arasında kabul dilekçesi olmadığı takdirde öğrenci vizesi almanız çok zordur.

Fransa vizesi 2022 yılı erasmus kayıtları ile birlikte bu programa katılacak öğrencilerin de önce değişim programı şartlarını daha sonrasında ise talep edilen vize şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Fransa vizesi 2022 yılı eğitim programları ve vize başvuruları hakkında daha detaylı bilgiler almak için vize danışmanlık şirketleri ile iletişime geçerbilirsiniz.

[toggle title=”Fransa C tipi Vize Nedir?”]

Fransa C tipi vize; seyahat süresi 90 günü aşmayan ve Schengen vize kapsamında bulunan kısa süreli vizelere verilen isimdir.[/toggle]

[toggle title=”Fransa Aile Birleşimi Vizesi Geçerlilik Süresi Nedir?”]

Fransa aile birleşimi vizesi alan kişilerin vize geçerlilik süreleri 6 ila 12 ay civarında olacaktır.[/toggle]

[toggle title=”Fransa Vize Reddi Durumunda Vize Harç Bedeli İade Ediliyor mu?”]

Hayır, Fransa vize reddi durumunda daha önceden yatırılmış olan vize harç bedeli tutarı, kişilere iade edilmemektedir.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.