Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Cezayir Vatandaşları için Türkiye Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Cezayir Vatandaşları İçin Türkiye Vizesi

Cezayir Vatandaşları İçin Türkiye Vizesi almanın en kolay yollarını, sizler için derledik. Okuduğunuz bilgilerden sonra bizler ile iletişime geçerseniz sizlere özel destek vererek, vize işlemlerinizi sorunsuz ve profesyonel bir biçimde halledebiliriz. Cezayir vatandaşlarının pasaportları varsa Türkiye vizesinden 90 güne kadar muaf olabilirler. Bu muafiyet sonrasında vize alınması işlemleri için bir alt başlığımıza hepiniz davetlisiniz.

Muafiyet Sonrası Vize İşlemleri

Cezayir vatandaşları kendi ülkelerinde bulunan, Türkiye Büyük Elçiliğine başvuruda bulunarak son 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek biçimde vize almaları mümkündür. Cezayir vatandaşları için Türkiye vizesi alma şartları 18 yaşından büyük ve 35 yaşından küçük kişiler için değişiklik göstermektedir. Umuma mahsus pasaportu olan ve bu yaş aralıklarından birinde olan yabancı uyruklu kişi, tek girişe özel olmak üzere 30 güne kadar elektronik vize alabilir. Cezayir vatandaşları, Türkiye vizesi için başvururken aşağıdaki maddelere dikkat etmelidirler.

 • Vize başvurusu yapacak olan Cezayir vatandaşının, başvurusundan sonra en az 6 aya kadar geçerlilik süresini koruyacak olan pasaport sahibi olmaları gerekmektedir.
 • 18’inden büyük olup, 35’inden küçük olan Cezayirliler için elektronik vize başvurusundan sonra, randevu günü geldiği zaman Cezayir Türkiye Büyük Elçiliği’ne gitmelidirler. Büyük Elçiliğimiz, Cezayir ülkesinde bulunmaktadır.
 • Vize süresince geçerliliğini koruyacak bir sağlık sigortası ön koşuldur. Sağlık sigortası olmadan ülkeye vize almanız neredeyse imkânsıza yakın denilebilecek derecede zordur.
 • Cezayir vatandaşları maksimum 90 güne kadar vize alabilmektedirler. Eğer, 90 günden fazla Türkiye’de bulunmak istiyorlarsa, İl Göç İdaresi’ne başvuru yapıp ikamet izni almak istediklerini belirtmeleri gerekmektedir.
 • Cezayir vatandaşları için Türkiye vizesi için başvuru yaparken 90 günlük süreyi göz önünde bulundurmalıdırlar.
 • Cezayir vatandaşları da Türkiye vizesi alırken gereken harç ücretini yatırmak zorundadırlar. Harç ücretleri ile ilgili detaylı bilgi veya vize işlemleri ile ilgili danışmanlık almak için bizi arayabilirsiniz.
 • Eğer, Cezayir uyruklu kimsenin, Türkiye vize başvurusu reddedilirse, harç ücreti geri yatırılmayacaktır.

Cezayir vatandaşları için Türkiye vizesi konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için web sitemizde yer alan numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.