Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Çalışma İzni

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Çalışma İzni

Türkiye Cumhuriyeti’nde çalışma izni almak için birkaç işlem gerçekleştirmelisiniz. Bu işlemleri sizlerin aklında herhangi bir soru işareti kalmadan gidermeye çalışacağız. Türkiye’de çalışmak isteyen, yabancı uyruklu birinin, Türkiye’de çalışmak için yapması gerekenleri bu makalemizde sizlere anlatmaya çalışacağız. Türkiye’de çalışacak olan ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına mensup olmayan herkes işe girmek için devletten izin almalıdır. Aksi durumlarda ise, işveren de çalışan da suçlu durumuna düşebilir. Bu tarz durumlara düşmeden, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için mutlaka ama mutlaka bir alt başlığımız gereken belge ve bilinmesi gereken bilgileri okuyunuz.

Gerekli Belgeler ve Bilinmesi Gerekenler

Çalışma izni almak için gerekli belgeleri ve bilgileri sizler için derledik. İki farklı yöntemle yabancılar Türkiye’de çalışabilir. İlk yöntem olarak, en az 6 aya kadar ikamet iznine sahip olan kişiler direkt e-devlet noktasından başvuru yapabilirler, öğrenciler bu kategoriye dâhil değildir. Eğer, yabancı kişi oturma iznine sahip değilse, bulundukları ülkelerde var olan Türk Büyükelçiliklerine başvuru yaptıktan sonra, çevrimiçi olarak internetten başvuru yapabilirler. Çalışma izni başvuruları için gereken diğer bilgiler ise şöyle;

  • Göç idarelerine başvuru yapılarak önce oturma izni, ardından da çalışma hakkı kazanılabilir. Bu hakkın kazanılması kişi için Türkiye Cumhuriyeti’nde işçi statüsünde istediği yerde çalışabileceği anlamına gelmektedir. İşveren yani işyeri sahibi olmak isteniyorsa başka yöntemlere başvurulabilir. Bizimle iletişime geçerseniz, kafanızda bulunan soruların yanıtını kolaylıkla bulabilirsiniz.
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na işçi olacak olan yabancı uyruklu kişi de işveren olacak yabancı uyruklu kişide çevrimiçi olarak başvuruda bulunmalıdır. İşveren ve işçinin belgeleri farklı olmasına rağmen başvurudan sonraki 6 gün içinde bakanlıktaki yetkili kişilere belgelerini teslim etmelidirler.
  • Son olarak bakanlık, 6735. Uluslararası İşgücü Kanununa göre, yönetmelik ve belgeleri inceler. Başvurunun sonrasında çıkan sonuçlar, hem internet, hem de ıslak imzalı belge olarak yabancı kişilere bildirilir.

Bizlerden danışmanlık almak istiyorsanız, lütfen sitemizde yer alan iletişim butonuna tıklayarak, iletişim bilgilerimizden bize ulaşınız. Çalışma izni almanın en güvenilir yollarından bir tanesi danışmanlık almaktır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.