Türkiye Oturma - Çalışma İzni Danışmanlık Hizmeti - Göçmen Bürosu

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Göçmenlik Bürosu İşlemleri

Göçmenlik Hakkında Bilgi Veren Bilgi Platformudur.

Belçika Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Belçika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşların Belçika vizesi almaları gerekmektedir. Belçika vizesi 2022 yılı kapsamında yapılacak müracaatlarda başvurular, seyahat amacına göre olmalıdır.

Belçika’ya seyahat edecek kişiler; eğer yeşil, gri ya da siyah pasaport sahibi ise o zaman ( 180 gün içerisinde 90 günlük seyahat olmak üzere ) kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadırlar. Ancak 90 günün üzerinde olan seyahatlerde, bu seyahat amacına uygun olarak vize almak durumundalar.

Belçika vizesi 2022 yılı müracaatlarında bordo pasaport sahibi Türk vatandaşların ise kısa süreli ya da uzun süreli her iki seyahat türünde de vize almaları zorunludur.

Belçika vizesi 2022 yılı müracaat işlemleri ve vize türlerine dair daha öznel bilgiler almak için aşağıdaki alt başlıkları inceleyebilirsiniz.

Belçika Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Belçika vizesi 2022 yılı müracaat işlemlerine dair merak edilen pek çok konu bulunmaktadır. Bu konulardan ilki Belçika vizesi nasıl alınır sorusu ile başlamaktadır. Belçika vizesi almak isteyen kişiler öncelikle seyahat süresi ve seyahat amacına uygun bir vize başvurusu yapmalıdırlar. Bunun için de hangi vize türünde hangi evraklar isteniyorsa bunları usule uygun ve eksiksiz olarak hazırlamalıdırlar.

Belçika vizesi gerekli evraklar 2022 yılı belgeleri hazırlandıktan sonra başvurular; Belçika vize başvuru merkezleri ya da Belçika Konsolosluklarına yapılmalıdır.

Belçika; Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için bu ülkeye yapılacak kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi alınmalı, uzun süreli ziyaretlerde ise ulusal vize için müracaatta bulunulmalıdır.

Belçika vizesi 2022 yılı kapsamında C tipi ve D tipi vizeler de merak edilmektedir. Belçika C tipi vize, Schengen vizesi olarak geçer ve 90 günlük seyahatler dahilinde alınan bir vize türüdür. Belçika D tipi vize ise ulusal vize olarak geçer ve 90 günün üzerinde seyahatler için alınır.

Belçika Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Belçika aile birleşimi vizesi; Belçika’da yaşayan eş, eş adayı ya da çocukların yanına seyahat etmek ve uzun süre ikamet ile ülkede kalabilmek adına alınan vize türüdür. Bu vize sayesinde ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla kalabilirsiniz ancak bunun için ikamet yani oturum izni almanız gerekmektedir.

Belçika oturum izni ise aile birleşimi vizesini aldıktan ve ülke sınırlarına giriş yaptıktan sonra ilgili kurumlara müracaat edilerek alınmalıdır.

Belçika aile birleşimi gerekli evraklar listesinde yer alan belgeler aşağıdaki maddelerde verilmiştir.

 • 10 yıl içerisinde alınmış ve geçerliliği olan bir pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Adli sicil kaydı
 • Belçika vize başvuru formu
 • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Belçika vizesi alacak kişinin gelir bilgileri
 • Belçika uçak rezervasyon bilgileri
 • Belçika’da kalınacak eve dair tapu ya da kira sözleşmesi
 • Belçika’da yaşayan eş/ eş adayının doğum belgesi
 • Evlilik cüzdanı ya da evlilik ehliyeti

Belçika Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika çalışma vizesi, bu ülkede çalışabilmek için gerekli olan uzun süreli ve ikamet gerektiren bir vize türüdür. Belçika çalışma vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle burada bulunan yasal bir kurum tarafından işe alınması gerekmektedir. Aksi takdirde çalışma vizesi müracaatında bulunulamaz.

Belçika çalışma vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgeler arasında işe başlanacak olan kurumdaki iş veren ile imzalanan iş sözleşmesi örneği ve bu kuruma dair resmî evrakların da yer alması gerekmektedir.

Belçika vizesi 2022 yılı müracaatında çalışma vizesi alacak kişilerin, hazırladığı evrak listesi ile birlikte Belçika Konsolosluğuna müracaat etmesi gerekmektedir. Müracaat öncesinde ise konsolosluk resmî sitesi üzerinden online randevu alınması gerekmektedir.

Belçika Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Belçika vizesi 2022 yılında bu ülkede herhangi bir öğrenim programı dahilinde eğitim almak isteyen kişilerin öncelikle Belçika öğrenci vizesi için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Belçika öğrenci vizesi için müracaatlar, kısa süreli ya da uzun süreli öğrenci vizelerine göre değişmektedir. Kısa süreli yani 90 günün altında seyreden bir eğitim programınız varsa o zaman başvurular kısa süreli öğrenci vizesi üzerinden Belçika vize başvuru merkezlerine; 90 günün üzerinde seyir eden bir eğitim programınız varsa o zaman müracaatlar Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine yapılmalıdır.

Belçika öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi bu iki vize türüne göre değişebilse de her ikisinde de eğitim alınacak olan kuruma kabul dilekçesinin yer alması şartlar arasındadır

Belçika Vizesi Ücreti 2022

Belçika vizesi 2022 yılı harç bedelleri, başvurulmak istenen vize türüne göre farklılık göstermektedir. Kısa süreli vizeler genel olarak aynı ücretlere sahip olsa da uzun süreli vizelerde fiyatların değişkenlik gösterdiği görülür.

Belçika vizesi ücreti 2022 yılında konsolosluk tarafından belirlenen tutara göre 80 Euro olmuştur.

Belçika Vizesi Aile Birleşimi 2022

Belçika vizesi aile birleşimi 2022 yılı müracaatında bulunacak kişilerin başvurularını randevu alarak Belçika Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Belçika vizesi 2022 yılı aile birleşimi yapacakların bu ülkede 1. Dereceden yakınlarının olması gerekmektedir. 2. Dereceden yakınlar için aile birleşimi vizesi alınamamaktadır. Ayrıca bu vizeyi almak isteyen kişiler için en az A1 seviyesinde dil bilgisinin olması ve bunun belgelendirilmesi gerekmektedir.

Belçika aile birleşimi vizesi evlilik sebebi ile de alınabilmektedir. Yani bu ülkede yaşayan partneriniz ile Belçika’da evlenmek için aile vizesi alabilirsiniz. Ancak evlilik nedeni ile aile birleşimi vizesi alacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Belçika Çalışma Vizesi 2022

Belçika çalışma vizesi 2022 yılı müracaatı için gerekli olan vize işlemlerinden yukarıda bahsetmiştik. Müracaatların internet üzerinden online randevu alarak Belçika Konsolosluklarına yapılması gerektiğini de belirtelim.

Belçika çalışma izni alınmadan çalışma vizeniz olsa dahi bu ülkede yasal olarak bir işte çalışamazsınız. Bu yüzden ülke sınırları içerisine giriş yaptığınız da mutlaka ikamet ve çalışma izni için başvuruda bulunmanızı tavsiye etmekteyiz.

Belçika çalışma vizesi kaç günde çıkar sorusu için de kesin bir zamandan söz edememekle birlikte müracaat sonuçlanma süresinin 1- 3 ay aralığında olabileceği belirtilebilir.

Belçika Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Belçika eğitim & erasmus vizesi 2022 yılı ile öğrenim programına katılacak öğrencilerin öncelikle eğitim programlarının türü ve süresine göre vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Bu vize için başvurular yukarıda belirtilen ayrıma göre konsolosluklara ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Öğrenci vizesi olarak da geçen eğitim vizesinin fiyatları; vizenin süresine göre farklılık göstermektedir.

Belçika vizesi 2022 yılı müracaat şartları hakkında daha detaylı bilgiler almak için vize danışmanlık firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

[toggle title=”Belçika Vizesi Zor mu?”]

Eğer sizlerden istenen vize şartlarını sağlamış ve vize evrak listesini de usule uygun olarak hazırlayıp teslim etmişseniz o zaman bu ülkeden vize alırken sorun yaşamazsınız.[/toggle]

[toggle title=”Belçika Aile Birleşimi Vizesi Geçerliliği Ne Kadar?”]

Belçika ile birleşimi vizesinin geçerlilik süresi 6 ila 12 ay aralığında belirlenmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Belçika Çalışma İzni Kaç Günde Çıkar?”]

Belçika çalışma vizesi için müracaat sonuçlarının açıklanması yani başvuruların değerlendirilmesi yaklaşık olarak 1- 2 ay sürebilmektedir diyebiliriz.[/toggle]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.